Pakopinių plytelių taisyklingas klijavimas

Kaip teisingai suklijuoti pakopines/laiptų klinkerines plyteles?

Viena iš saugiausių ir estetiškai gražiausių laiptų apdailos formų yra klinkerinės pakopinės plytelės. Šios plytelės yra ilgaamžės, neslidžios, dėl savo savybių atsparios šalčiui. Tačiau reikia laikytis kelių paprastų taisyklių, kurios padės išvengti nemalonumų, galinčių atsirasti dėl neteisingai suklijuotų plytelių (pvz. plytelių skilimas, atšokimas nuo pagrindo ir kt.).

pak1Visų pirma išbetonuotas pagrindas turi būti lygus, neaptrupėjęs. Esant poreikiui, reiktų jį išlyginti su savaime išsilyginančiu betonavimo ar renovaciniu mišiniu. Prieš klijuojant plyteles, pagrindas turėtų būti išteptas specialia hidroizoliacine mastika, kampai papildomai hermetizuoti hermetine juostele. Šios priemonės užtikrins, kad drėgmė, kylanti iš grunto, pro betono pagrindą neprasiskverbs iki plytelės. Keičiantis oro sąlygoms ir staigiai krintant temperatūrai, susikaupęs vanduo tarp betono ir plytelės ima stingti, plečiasi ir gali tiesiog atplėšti plytelę nuo pagrindo. Vanduo, pakliūnantis iš viršaus nėra toks pavojingas, nes klinkerinė plytelė įgeria ir praleidžia jo labai mažai, todėl toks vandens kiekis nesudaro jokios grėsmės.

Pradėti klijavimo darbus rekomenduojama nuo kampų, tada klijuoti priešpakopius ir galiausiai pačias pakopas.

 pak2


Klijuojant pakopas vertėtų padaryti minimalų kelių laipsnių nuolydį, kad ant laiptų niekada netelkšotų balos. Tarp priešpakopio ir pakopos vidinės snapelio dalies privaloma palikti apie 3-5mm tarpą, kad besiplečiant betoniniam pagrindui, jis nenuplėštų snapelio.

 pak3

 

 

Comments are closed.